POOL A

Team Yoshimura

Team Yoshimura

1. Yumie Funayama 2. Anna Ohmiya 3. Kaho Onodera 4. Sayaka Yoshimura (S) -

Team Paulauskaite

Team Paulauskaite

1. Olga Dvojeglazova 2. Asta Vaicekonyte 3. Lina Januleviciute 4. Virginija Paulauskaite S) A. Grazina Eitutiene

Team Hegner

Team Hegner

1. Claudia Baumann 2. Nina Ledergerber 3. Ursi Hegner (S) 4. Michele Jaeggi -

Team Norberg

Team Norberg

1. Tilde Vermelin 2. Johanna Heldin 3. Therese Vestman 4. Anette Norberg (S) -

Team Muirhead

Team Muirhead

1. Lauren Grey 2. Vicki Adams 3. Jennifer Dodds 4. Eve Muirhead (S) A. Vicky Wright

POOL B

Team Zappone

Team Zappone

1. Chiara Olivieri 2. Angela Romei 3. Stefania Constantini 4. Veronica Zappone (S) -

Team Lijun

Team Lijun

1. Cao Chang 2. Wang Ziyue 3. Zhao Ruiyi 4. Zhang Lijun (S) -

Team Hasselborg

Team Hasselborg

1. Sofia Mabergs 2. Agnes Knochenhauer 3. Sara McManus 4. Anna Hasselborg (S) -

Team Kubeskova

Team Kubeskova

1. Ezhen Kolchevskaia 2. Tereza Plísková 3. Alzbeta Baudysová 4. Anna Kubeskova (S) A. Eliska Soukupová

Team Stern

Team Stern

1. Céline Koller 2. Lisa Gisler 3. Elena Stern (S) 4. Briar Hürlimann -

POOL C

Team Wrana

Team Wrana

1. Fanny Sjöberg 2. Almida De Val 3. Jennie Wåhlin 4. Isabella Wranå (S) A. Margaretha Sigfridsson

Team Witschonke

Team Witschonke

1. Anna Gut 2. Martina Lörtscher 3. Elena Mathis 4. Selina Witschonke (S) -

Team Jentsch

Team Jentsch

1. Klara Fomm 2. Analena Jentsch 3. Emira Abbes 4. Daniela Jentsch (S) A. Nasibah Sfar

Team Jackson

Team Jackson

1. Sophie Sinclair 2. Mili Smith 3. Naomi Brown 4. Sophie Jackson (S) -

Team Tirinzoni

Team Tirinzoni

1. Melanie Barbezat 2. Esther Neuenschwander 3. Silvana Tirinzoni (S) 4. Alina Pätz -

POOL D

Team Schori

Team Schori

1. Isabelle Maillard 2. Roxane Héritier 3. Lara Stocker 4. Irene Schori (S) -

Team Feltscher

Team Feltscher

1. Larissa Hari 2. Stefanie Berset 3. Carole Howald 4. Binia Feltscher (S) -

Team Sidorova

Team Sidorova

1. Nkeirka Ezekh 2. Alexandra Raeva 3. Margarita Fomina 4. Anna Sidorova (S) A. Alina Kovaleva

Team Sundberg

Team Sundberg

1. Sofie Bergman 2. Maria Larsson 3. Emma Sjödin 4. Tova Sundberg (S) -

Team Kauste

Team Kauste

1. Lotta Immonen 2. Maija Salmiovirta 3. Eszter Juhasz 4. Oona Kauste (S) -

SLCC / STOCKHOLM LADIES CURLING CUP

Venue:
Danderydshallen
Rinkebyvägen 6, Danderyd

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

All rights reserved © Stockholm Ladies Curling Cup 2018

Team Kauste

1. Lotta Immonen 2. Maija Salmiovirta 3. Eszter Juhasz 4. Oona Kauste (S) -